המדריך להגשת תביעה קטנה באינטרנט

נכתב על ידי 
דרג מאמר זה
(9 הצבעות)

 

אני נתקל לא אחת בבעלי מקצוע שכמעט אומרים נואש משום שלקוחות חייבים מתחמקים מתשלום, ולעתים אף ממש בבוטות מדגישים כי לא ישלמו את הכסף המגיע להם.

בעל המקצוע לעתים קרובות חושב על הזמן שיבזבז בהגשת התביעה, נוכחות בדיונים, ואף האפשרות שלא רק שהתביעה תדחה, אלא בנוסף עוד יצטרך לשלם הוצאות משפט לצד השני, ולעתים קרובות מחליט לוותר מלכתחילה.

תגישו תביעה - הכסף שלכם

אז ראשית, אני רוצה לעודד את בעלי המקצוע ולומר שיש דרך קלה להגשת תביעה בבית משפט לתביעות קטנות, ויש אור בקצה המנהרה. במקרים רבים, לא תגיעו כלל לבית המשפט. הלקוח כנראה ומנסה בשיטת המצליח להתחמק מתשלום, אך כאשר יקבל זימון לדיון בבית המשפט, לעתים קרובות יחליט לשלם לכם את הכסף המגיע לכם, כדי לא להסתכן בהוצאות נוספות כמו נוכחות שלו בדיונים והפסדת ימי עבודה שלו, תשום הוצאות בית המשפט שלך, קנסות וכדומה.

אך ראשית לפני שאתם מגישים את התביעה, כדאי לעשות עוד מאמץ קטן (ומתועד) לסיים את הסאגה מחוץ לכותלי בית המשפט, השופט כנראה יאהב את זה יותר מאם לא תנסו. אז שלחו ללקוח את ההודעה בדרך שמשאירה תיעוד (דואר אלקטרוני, הודעה, מכתב רשום), ובה תבקשו בפעם האחרונה ולפני נקיטת הליכים להסדיר את נושא התשלום. כאשר יסרב, או אז תפנו לשלב הבא, הגשת התביעה.

כך תגישו תביעה בבית משפט לתביעות קטנות מהר ובקלות

שימו לב, לא כולם יכולים להגיש תביעה בבית המשפט לתביעות קטנות. ישנם מספר הגבלות:

  • הסכום הנתבע יכול להיות עד 33,500 ש"ח
  • רק אדם פרטי יכול לתבוע, ולא חברות או תאגידים
  • לכל אדם הזכות להגיש תביעה עד 5 פעמים בשנה קלנדרית, באותו בית משפט

מערכת בתי המשפט יצאו עם מערכת מקוונת לביצוע פעולות שונות כמו; פתיחת תיק, איתור החלטות, הגשת בקשה בתיק וכדומה, בקלות ומכל מקום.

כדי להתחיל בתהליך, ראשית עלינו לפתוח את אתר הרשות השופטת. לחצו כאן למעבר לאתר.
בעמודה הימנית של דף הבית באתר הרשות השופטת, תחת הכותרת "בתי המשפט אחרים" (טעות במקור), יש להקליק על הקישור "מערכת נט המשפט".

 תמונה של עמוד הבית של אתר הרשות השופטת עם סימון ללחיצה על הקישור מערכת נט המשפט

לאחר המעבר לדף החדש, בחרו בחלונית "כניסה - הזדהות" את "בעל עניין", הזינו את מספר תעודת הזהות שלכם בתיבה הרלוונטית ולחצו על הלחצן "כניסה"

כניסה לאזור הגשת תביעה קטנה במערכת נט המשפט

הקליקו על הקישור "פתיחת תיק"

לחצו על הקישור - פתיחת תיק

ועקבו אחר ההוראות הכתובות בעמוד הימנית של האתר

ptihat-tik-instructions

ההליך בבית משפט לתביעות קטנות הוא קצר, מהיר אך יכול לקחת פרק זמן ארוך עד לקביעת הדיון לכן היו סבלניים וחשבו על כך שללא התביעה, הכסף גם ככה לא היה אמור להגיע אליכם. אז עדיך כבר להגיש תביעה, להמתין את פרק הזמן הנחוץ ולקבל את היום שלכם בבית המשפט.

מכירים מישהו שהמאמר הזה יכול לעזור לו? שתפו איתו או עם החברים שלכם ברשתות החברתיות שלכם

AddThis Social Bookmark Button
הירשמו לקבלת חדשות, הטבות וטיפים בעולם היזמות. אנחנו מבטיחים לא להספים אתכם, ולא להעביר את כתובת המייל שלכם לצד שלישי

עקבו אחרינו ברשת

  • וילנסר בפייסבוק
  • וילנסר בלינקדאין
  • וילנסר בגוגל+
  • RSS feed

האמור באתר וילנסר אינו מהווה חו"ד משפטית והשימוש באתר אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו. המידע באתר זה הינו כללי בלבד ואין להסתמך עליו.
השימוש באתר הינו בכפוף לתנאים המופיעים בתנאי השימוש באתר