קרוב רחוק - ניהול פרילנסר בעבודה מהבית

נכתב על ידי 
דרג מאמר זה
(0 הצבעות)

איך עושים את זה נכון?

מערכת היחסים עם פרילנסר כוללת בדרך כלל עבודה מהבית, ללא יכולת בקרה וליווי צמוד.

התוצאות הן שקובעות בסופו של יום את שביעות הרצון של מנהל הפרויקט, ללא תשומת לב לדרך על כל המשמע מכך.

 אז מה עושים? כיצד נוכל וודא שעובד הפרילנס שבחרנו יתאים לנו ולאופי העבודה הדרוש? כיצד נדע כמה סקיצות עלינו לבקש במסגרת הסכם העבודה ואיך נוכל בכל זאת, לקבל מידע במהלך הדרך ולא רק בסופה.

דרושים פרילנסרים? קבלו מאיתנו כמה טיפים כצידה לדרך 

 1. ספק נוקשה או גמיש - כאשר אתם מחפשים עובד פרילנס, חשוב שתבחנו גם את רמת הגמישות שלו. אדם אשר יכריז על הצגת העבודה ללא אפשרות ללוות אותו לעיתים במהלך הדרך, ספק אם יהיה קשוב אליכם או לשינויים שתרצו לעשות. מצד אחד חשוב להראות לפרילנס שהבחירה בו משמעותה אמון במקצועיותו ויחד עם זאת, אתם מנהלי הפרויקט ולכן זכאים להתערב גם באמצע תהליך העבודה.

 2. אפשרות לעשות שיוניים במהלך הדרך - וודאו כי במסגרת החוזה  אתם מקבלים סקיצה או הצצה לעבודה המתבצעת, וזאת במטרה לערוך שינויים במידת הצורך.שימו לב כי אתם רשאים לשתי סקיצות בממוצע - וכך לא תאלצו להוסיף תקציב נוסף עבור כל שינוי.

3. הגדרה מדויקת של התוצאה הסופית הרצויה  - הגדירו מראש לעובד הפרילנס מה חשוב לכם, הדגישו את האלמנטים שמבחינתכם הכרחיים לתוצאה המתבקשת מבחינתכם. 

 4. דוגמאות של עבודות דומות - הציגו עבודות לדוגמא בהן נתקלתן בעבר לפני תחילת העבודה, כדי להעביר את הlook and feel של המוצר הסופי.

 5. המלצות המתייחסות גם לאישיותו של עובד הפרילנס - במידה ואתם מדברים עם ממליצים - דברו איתם גם על אופי העבודה של הפרילנס, בנוסף למקצועיותו ואיכות עבודתו.

וזכרו תמיד כי בעל המאה הוא בעל הדעה ויחד עם זאת, מדובר בעובד פרילנס ולא בשכיר ואם בחרתם בו, חשוב שתאמינו בו ובעבודתו.

 דרוש מתכנת פרילנסר - איך עושים את הבחירה הנכונה

החלטתם להשיק אתר חדש, במטרה לקדם את העסק וככרטיס ביקור לכל דורש או מתעניין.

קיבלתם אינספור טלפונים, כתובות מייל, שמות ודפי פייסבוק של מגוון אנשי מקצוע בתחום. לאחר שערכתם סינון ראשוני נותרה בידכם רשימה (לא קצרה) של מתכנתים אשר לדעתם של המפנים הם הטובים ביותר. פה חשוב להדגיש - איש מקצוע המתאים לחברכם אינו בהכרח מתאים לכם. גם אם מדובר במכנת פרילנסר מהמובילים, ייתכן ומבנה אישיותו או דרך עבודתו לא תתאים לכם באופן אישי. חשוב שגם הפרמטר של המפנה יילקח בחשבון כאשר אתם מרכיבים את נבחרת חלומותיכם.

 למקצה הסופי הגיעו 3 מועמדים - כיצד נדע מי הכי מתאים?

על פי הפרמטרים הבאים:

 1. מחיר - לאחר שתעשו סקר שוק לגבי המחיר הממוצע, וודאו כי גם אם הצעת המחיר מעט יותר גבוהה היא עדיין במסגרת הנורמה.

2. אישיות - ישנם שיעדיפו לעבוד עם מתכנת בעל גמישות מחשבתית ורעיונית ואחרים יסתפקו באיש מקצוע איכותי..

3. מקצועיות - איש מקצוע חם ולבבי לא בהכרח יבנה אתר איכותי, מעוצב ועל פי חוקי הseo. חשוב שתבחנו בדרכים שונות את דרך ואיכות עבודתו של המתכנת.

4. המשכיות  - וודאו כי המתכנת הפרילנסר יהיה מחויב גם כחודש לאחר סיום העבודה ולעיתים גם יותר, וזאת במידה ואינכם משלמים לו ריטיינר עבור תחזוקה שוטפת. ניהול אתר (ללא קשר לחברת האחסון) דורש הבנה טכנית בסיסית. ייתכן ולאחר שהאתר יעלה לאוויר יהיו באגים או שתגלו קשיים לנהלו. חשוב שהמתכנת יהיה זמין וסבלני להסביר שוב ושוב ומחויב לתיקון גם לאחר מועד סיום העבודה הרשמי.

5. המלצות או לא להיות - כחלק מתהליך הבחירה, דברו עם לקוח עבר או שניים. הציגו שאלות מנחות שיעניקו לכם תמונת מצב מיהו האיש איתו אתם עומדים לעבוד מבחינה אישית ומקצועית.

 6. חוזה כבסיס לעבודה המשותפת- החוזה יתווה את הדרך ולא יאפשר לכם או למתכנת לסטות מהמסלול. חשוב שתגדירו היטב את רמת הציפיות ותקבלו מאיש המקצוע את הפרמטרים החשובים לו. כך תוכלו לצאת לדרך עם מסמך כתוב שיאפשר לשני הצדדים בסיס לעבודה טובה.

 לפני שאתם סוגרים עסקה - הגדירו לעצמכם מהו התמהיל הנכון עבורכם המשלב בין כל הפרמטרים במטרה להציג ללקוחותיכם אתר מקצועי ואיכותי שיהיה לשביעות רצונכם.

  דוגמא נוספת היא  - חיפוש ואיתור מקדם אתרים במנועי חיפוש  - SEO

פונקציה של קידום אתרים במנועי חיפוש כוללת הגדלת הנראות של האתר באמצעות בחירת מילות החיפוש הנכונות, היכרות עם המתחרים ובניית התוכן בצורה נכונה ובהתאם לכך.

בשוק קיים מגוון רחב של מקדמי אתרים כל אחד ויתרונותיו.

כאשר אנו באים לבחון את הפרמטרים לבחירת איש מקצוע, חשוב שנשים דגש גם על היכולת של מקדם האתרים להעניק לנו פתרונות אפקטיביים בבחירת מילות החיפוש, מנועי החיפוש וגם בכתיבת תוכן איכותי.

יש להימנע ממצב בו הזול הוא היקר וזה אומר - תוכן במחיר זול ללא ערך מוסף של עניין ומהות.

לסיכום: 

תהליך העבודה עם עובד פרילנסר - הכוללת עבודה מהבית, יכולה להיעשות בצורה מיטבית אם תשכילו לבחור את איש המקצוע שמתאים לכם מבחינה אישית ומקצועית גם אם לא תפגשו לעולם.

AddThis Social Bookmark Button
הירשמו לקבלת חדשות, הטבות וטיפים בעולם היזמות. אנחנו מבטיחים לא להספים אתכם, ולא להעביר את כתובת המייל שלכם לצד שלישי

עקבו אחרינו ברשת

  • וילנסר בפייסבוק
  • וילנסר בלינקדאין
  • וילנסר בגוגל+
  • RSS feed

האמור באתר וילנסר אינו מהווה חו"ד משפטית והשימוש באתר אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו. המידע באתר זה הינו כללי בלבד ואין להסתמך עליו.
השימוש באתר הינו בכפוף לתנאים המופיעים בתנאי השימוש באתר